Podpora pro BIM

Fotogalerie

1. Technický popis

Digitální verze jednotlivých typů výrobků společnosti MONTKOV jsou zpracované jako součást knihovny, která je určena pro software Archicad. Prvky byly naprogramovány pomocí GDL editoru a jsou kompatibilní s verzí Archicadu 15 a vyšší.  Veškeré produkty jsou zpracovány na základě podkladů společnosti MONTKOV a jsou určené pro tvorbu digitálních parametrických vrat, kovových dveří různých konfigurací a také ocelových zárubní. Veškeré obsažené typy jsou samozřejmě součástí výrobního programu výrobce a proto se jedná o reálné, objednatelné výrobky. Knihovna je poskytována zdarma a je kompatibilní s operačními systémy Windows a MacOS.

2. Součásti knihovny

Sortiment prvků je dodáván v podobě .lcf knihovny, přičemž každý .gsm objekt pro svou správnou funkčnost potřebuje obrázkový kontent, který je součástí knihovny. Celkově .lcf archiv obsahuje pět .gsm objektů ke kterým patří ocelové zárubně, vnitřní kovové dveře, kovové vrata, ocelová okna ze systému Jansen a ocelová dveře ze systému Jansen.

3. Instalace knihovny

Instalace knihovny se provádí standardním způsobem pomocí „Správce knihoven“ (Soubor › Knihovny a objekty › Správce knihoven…). Tlačítkem “Přidat...” otevřete výběr další knihovny, kde zadáte cestu ke knihovně.

4. Práce s knihovnou

Jednotlivé objekty knihovny vycházejí z katalogu firmy MONTKOV a jsou tvořeny velkou řadou parametrů odpovídajících za nastavení a funkcionalitu. Celkově práce s knihovnou se neliší od práce se standardními knihovnami dveří nebo oken v Archicadu.

Pro lepší ovládaní kromě parametrů přístupných v okně nastavení prvků pro uživatele bylo navrženo i přehledné uživatelské rozhrání. Každá knihovna má trochu rozdílné uživatelské rozhrání vzhledem k specifickým rysům jednotlivých objektů, ale celkové ovládaní je založeno na stejných intuitivních principech. Uživatel má možnost parametrický měnit šířku a výšku objektů, hloubku ostění, typy profilů zárubní, případně i typy dveřních křídel nebo sekcí vrat. Také lze ovládat způsoby zobrazení ve 2D výkresech a vzhled ve 3D včetně nastavení materiálů, volby barvy per a řády dalších vlastností.

  

Archicad GDL knihovna

Aktuální verze knihovny GDL ke stažení:

Knihovna zárubní, dveří, vrat a oken.

Návod na použití knihovny MONTKOV

Youtube návod na použití knihovny MONTKOV k nahlédnutí zde.

 

Interaktivní prezentace virtuální knihovny MONTKOV

Virtuální interaktivní BIM model rodinného domu demonstrující sortiment použitých stavebních produktů od reálných výrobců. Projekt byl kompletně vytvořen v BIM prostředí programu Autodesk Revit Architecture s použitím kvalitních knihoven jednotlivých stavebních materiálů.  Zde spustíte virtuální BIM model.

BIM model

Webdesign & SEO eStudio
2012 © MONTKOV, spol. s r.o.
Navštivte také náš Facebook
SouhlasímVíce informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.