Ocelové zárubně

Nabídka ocelových zárubní se obecně skládá ze 2 částí. V základní nabídce jsou obsaženy jednorámové ocelové zárubně (někdy také kovové zárubně) v typových řadách, které jsou zpravidla prodávány prostřednictvím obchodního řetězce (stavebniny, specializované prodejny stavebních materiálů apod.), tj.:

 • ocelové zárubně  pro zděné příčky z cihelného zdiva — typové řady ZH, ZHt, ZHtm (dříve značeno CGH)
 • ocelové zárubně pro zděné příčky z cihelného zdiva — typ ZO (dříve značeno CGU)
 • ocelové zárubně pro zděné příčky z porobetonových tvárnic — typové řady YH, YHt,YHtm
 • ocelové zárubně pro lehké montované příčky ze sádrokartonu — typové řady SH, SHt,SHtm

Ocelové zárubně - rozšířená nabídka

V rozšířené nabídce jsou obsaženy další ocelové zárubně různých provedení a typů (v návaznosti na používané stavební postupy). Mezi tyto ocelové zárubně patří zejména:

 • ocelové zárubně rohové pro zazdívání nebo dodatečnou montáž – typové řady R, Rt, RR, RRt (nahrazují dřívější zárubně úhelníkové)
 • ocelové zárubně blokové pro dodatečnou montáž do stavebních otvorů – typové řady ZB, ZBt, ZBt-dtm (nahrazují dřívější zárubně Jäklové)
 • ocelové zárubně dvourámové konstrukce (tj. obložkové zárubně) — typové řady HR, HRt, HDt, HSt určené zejména pro monolitické příčky, použitelné však i do zděných nebo SDK příček

Tyto ocelové zárubně mohou být dále upraveny tak, aby přesně odpovídaly konstrukci dveří, které do nich budou zavěšeny (např. ocelové zárubně upravené pro bezpečnostní dveře, ocelové zárubně pro vnější vchodové dveře, ocelové protipožární zárubně pro požární dveře, oelové zárubně atypických rozměrů, s objektovými závěsy nebo ocelové zárubně s různými konstrukčními a technickými úpravami) — viz kompletní katalog zárubní.
Ceny základních typů ocelových zárubní jsou obsaženy v základním ceníku výrobce. Ceník pro ocelové zárubně je běžně dostupný a veřejný.
Ceny ocelových zárubní uvedených v rozšířené nabídce nebo zárubní s atypickými rozměry se stanovují formou cenové nabídky.
Příklady provedení ocelových zárubní včetně některých detailů je možno nalézt ve fotogalerii.

 

Atypické ocelové zárubně

Při požadavku na výrobu atypických zárubní je z pohledu účelu a funkčnosti zárubní i z pohledu výroby nutné specifikovat v objednávce nebo v poptávce tyto údaje:

   • typ ocelové zárubně dle katalogu (s upřesněním zda je požadována zárubeň s těsněním nebo bez)
   • průchozí rozměry ocelové zárubně (výška, šířka)
   • požadavek na přesah ocelové zárubně do podlahy (zárubně s přesahem do podlahy
    nebo zárubně bez přesahu do podlahy)
   • požadavek na požární odolnost (bez požární odolnosti nebo s požární odolností + hodnota požadované požární odolnosti)
   • specifikace pro dveře polodrážkové nebo bezpolodrážkové

Jako doplňkové informace je vhodné uvést :

   • druh a tloušťka příčky (tloušťka zdícího materiálu + předpokládaná tloušťka omítky)
   • charakter a typ závěsů (pevné, stavitelné, skryté apod.)
   • počet závěsů
   • rozměr polodrážky
   • předpokládaný způsob osazení (např. přímo se stavbou příčky nebo dodatečně do připraveného stavebního otvoru)

Pro jednoznačnou specifikaci lze použít též níže uvedený formulář „Technická specifikace — atypická ocelová zárubeň" a odeslat jej spolu s poptávkou nebo objednávkou.
Pro správnou funkčnost ocelové zárubně je nutno provést zabudování ocelových zárubní do stavby dle montážního návodu vydaného výrobcem pro jednotlivé typy zárubní. Montážní návody jsou uvedeny níže.

Bližší obchodní i technické informace poskytnou naši zaměstnanci na tel. 466 768 250, 466 768 256, 466 736 561.

Poptávky lze zasílat na info@montkov.cz nebo na fax: 466 768 254.

Pro objednávky je určena e-mailová adresa: objednavky-zarubne@montkov.cz nebo fax: 466 768 254.

Ocelové zárubně - materiály ke stažení

Ceníky základních typů ocelových zárubní:

Katalog ocelových zárubní:

Technická specifikace:

Montážní návody:

Kontaktujte nás

Poučení: Osobní údaje poskytnuté v kontaktním formuláři jsou určeny výhradně pro potřebu zpracování zaslaného požadavku a pro účely vyřízení případné objednávky produktů a služeb společnosti MONTKOV. V této souvislosti jsem informován (a) o tom, že mám právo na informaci, k jakému účelu a jakým způsobem jsou tyto informace zpracovány. Pokud zjistím nebo se domnívám, že správce provádí zpracování mých osobních údajů, v rozporu s ochranou mého soukromého a osobního života nebo v rozporu se zákonem, mohu požadovat o provedení opravy, doplnění nebo odstranění osobních údajů. Více informací o ochraně osobních údajů naleznete zde. Pokud toto seznámení nepotvrdíte, dotaz se neodešle a vyplněné údaje se vymažou!

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Webdesign & SEO eStudio
2012 © MONTKOV, spol. s r.o.
Navštivte také náš Facebook
SouhlasímVíce informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.