Ocelové zárubně

Od roku 2019 jsou v nabídce ocelových zárubní firmy MONTKOV obsaženy ocelové zárubně v provedení s drážkou pro integrované profilové těsnění a nahrazují tak dříve vyráběné ocelové zárubně bez těsnění. Nabídka ocelových zárubní se obecně skládá ze 2 částí. V základní nabídce jsou obsaženy jednorámové ocelové zárubně (též kovové zárubně) v základních typových řadách, které jsou zpravidla prodávány prostřednictvím obchodního řetězce (stavebniny, specializované prodejny stavebních materiálů apod.), tj.:

 • ocelové zárubně  pro přímé zdění — typové řady YHtm (dříve ZHtm, YHtm)
 • ocelové zárubně pro lehké montované příčky ze sádrokartonu — typové řady SHtm

Ocelové zárubně - rozšířená nabídka

 

V rozšířené nabídce jsou obsaženy další ocelové zárubně různých provedení, typů a rozměrů (v návaznosti na obvykle používané stavební postupy). Mezi tyto ocelové zárubně patří zejména:

 • ocelové zárubně jednorámové rohové pro zazdívání nebo dodatečnou montáž do připravených stavebních otvorů – typové řady Rt, RRt (nahrazují dřívější zárubně úhelníkové)
 • ocelové zárubně jednorámové i dvourámové blokové pro dodatečnou montáž do připravených stavebních otvorů – typové řady ZBt, ZBt-HD, ZBt-HD-R, ZBt-dtm,  (nahrazují dřívější zárubně Jäklové)
 • ocelové zárubně dvourámové - obložkové pro dodatečnou montáž do připravených stavebních otvorů – typové řady HRt, HDt, HSt (pro zděné, železobetonové, ocelové stěny, použitelné však i do dřevěných, sendvičových nebo SDK stěna.

Tyto ocelové zárubně mohou být dále upraveny tak, aby přesně odpovídaly konstrukci dveří, které do nich budou zavěšeny (např. ocelové zárubně upravené pro bezpečnostní dveře, ocelové zárubně pro vnější vchodové dveře,  ocelové zárubně upravené pro požární uzávěry), ocelové zárubně atypických rozměrů, ocelové zárubně s alternativními typy dveřních závěsů nebo ocelové zárubně s různými konstrukčními a technickými úpravami) — viz kompletní katalog zárubní.
Ceny základních typů ocelových zárubní jsou obsaženy v základním ceníku výrobce. Ceník pro ocelové zárubně je běžně dostupný a veřejný.
Ceny ocelových zárubní uvedených v rozšířené nabídce nebo ceny základní typů s atypickými rozměry se stanovují formou cenové nabídky.
Příklady provedení ocelových zárubní včetně některých detailů je možno nalézt ve fotogalerii. 

Poptávka na atypické ocelové zárubně

Při požadavku na výrobu atypických zárubní je z pohledu účelu a funkčnosti zárubní i z pohledu výroby nutné specifikovat v objednávce nebo v poptávce tyto údaje:

 • typ ocelové zárubně dle katalogu
 • průchozí rozměry ocelové zárubně (výška, šířka)
 • požadavek na přesah ocelové zárubně do podlahy (zárubně s přesahem do podlahy)

nebo zárubně bez přesahu do podlahy)

 • požadavek na použití zárubně (vnitřní dveře, vnější dveře, požární dveře)
 • specifikace určení, tj. pro dveře polodrážkové nebo bezpolodrážkové

Jako doplňkové informace je vhodné uvést (zejména pokud není uveden typ zárubně) :

 • druh a tloušťka příčky (tloušťka zdícího materiálu + předpokládaná tloušťka omítky)
 • charakter a typ závěsů (pevné, stavitelné, skryté apod.)
 • počet závěsů
 • rozměr polodrážky
 • předpokládaný způsob osazení (např. přímo se stavbou příčky nebo dodatečně do připraveného stavebního otvoru)

Pro jednoznačnou specifikaci lze použít též níže uvedený formulář „Technická specifikace — atypická ocelová zárubeň" a odeslat jej spolu s poptávkou nebo objednávkou.

Pro správnou funkčnost ocelové zárubně je nutno provést zabudování ocelových zárubní do stavby dle montážního návodu vydaného výrobcem pro jednotlivé typy zárubní. Montážní návody jsou uvedeny níže.

Bližší obchodní i technické informace poskytnou naši zaměstnanci na tel. 466 768 250466 768 256, 466 736 561.

Poptávky lze zasílat na info@montkov.cz 

Pro objednávky je určena e-mailová adresa: objednavky-zarubne@montkov.cz 

 Ocelové zárubně - materiály ke stažení

Ceníky základních typů ocelových zárubní:

Katalog ocelových zárubní:

Technická specifikace:

Montážní návody:

Návod k použití:

Kontaktujte nás

Poučení: Osobní údaje poskytnuté v kontaktním formuláři jsou určeny výhradně pro potřebu zpracování zaslaného požadavku a pro účely vyřízení případné objednávky produktů a služeb společnosti MONTKOV. V této souvislosti jsem informován (a) o tom, že mám právo na informaci, k jakému účelu a jakým způsobem jsou tyto informace zpracovány. Pokud zjistím nebo se domnívám, že správce provádí zpracování mých osobních údajů, v rozporu s ochranou mého soukromého a osobního života nebo v rozporu se zákonem, mohu požadovat o provedení opravy, doplnění nebo odstranění osobních údajů. Více informací o ochraně osobních údajů naleznete zde. Pokud toto seznámení nepotvrdíte, dotaz se neodešle a vyplněné údaje se vymažou!

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Webdesign & SEO eStudio
2012 © MONTKOV, spol. s r.o.
Navštivte také náš Facebook