Ocelová vrata

Součástí nabídky firmy MONTKOV je též výroba ocelových dvoukřídlých vrat s otočnými křídly. V nabídce jsou celokovová ocelová vrata ve 2 základních typových řadách. Jednodušší provedení je založeno na nosném rámu svařeném z uzavřených profilů (Jäkl), který je jednostranně nebo oboustranně opláštěn – vrata typu VOTO. Tato vrata jsou určena zejména pro hospodářské objekty, kde nejsou požadovány deklarované tepelně-izolační vlastnosti.

Propracovanější provedení je založeno na systémových profilech JANISOL s dělenými tepelnými mosty ze kterých jsou zhotovena jak vratová křídla, tak i obvodový rám. Pro tato vrata typu JOTO je stanovena hodnota součinitele prostupu tepla UW = 1,4 W/(m2K) a to pro provedení s integrovanými jednokřídlými dveřmi.

Ocelová vrata VOTO se vyrábějí zpravidla ve 2 variantních provedeních:

  • Typ VOTO A1a – ocelová vrata s  plnými vratovými křídly, opláštěná jednostranně, oboustranně nebo oboustranně s vloženou izolační výplní
  • Typ VOTO A2a – ocelová vrata s prosvětlenými vratovými křídly, opláštěná oboustranně nebo oboustranně s vloženou izolační výplní.

Ocelová vrata JOTOse vyrábějí zpravidla v tomto provedení:

  • Typ JOTO.z – ocelová vrata s plnými vratovými křídly, opláštěná oboustranně hladkou výplní s vloženým izolačním materiálem, se zdvojeným profilovým těsněním osazeným v křídlech i v obvodovém rámu, s profilovou prahovou lištou která rovněž obsahuje vložené profilové těsnění.

Ocelová vrata - specifikace

Vrata se obvykle vyrábějí s plnými křídly, je však možné dodat i s prosvětlenými křídly. Prosvětlení vratových křídel je s ohledem na bezpečnost zhotoveno zpravidla z dutinkového polykarbonátu nebo podobného materiálu tak aby při kontaktu s výplní nedošlo ke zranění osob. Zároveň je možné dodat vrata s integrovanými dveřmi pro průchod pěších osob. Ovládání vratových křídel je manuální, pasivní křídlo je zajištěno rozvorovým mechanismem. Při provozu a ovládání vrat je kladen důraz na kvalitní zpracování, dlouhodobou funkčnost a zejména na bezpečnost provozu.

V případě použití vrat pro venkovní účely, tj. umístění vrat do pláště budovy jsou vratová křídla u vrat VOTO zajištěna třmenovým závěsem s bezpečnostní maticí, u vrat JOTO je ke spodnímu závěsu přišroubována bezpečnostní pojistka. Tyto úpravy vrat slouží jako zábrana proti nechtěnému vysazení vratového křídla (např. vlivem nárazu spodní části křídla na předmět nacházející se v blízkosti vrat nebo v zimě vlivem nárazu na namrzlý sníh či led).

Ocelová vrata se vyrábějí obvykle v rozměrech 2500 x 2500 mm až 4000 x 4000 mm, ve většině případů dle požadavku zákazníka.

Podle charakteru objektu a způsobu ukotvení obvodového rámu je rám řešen pro zapuštění do zdi nebo pro osazení na roh zdi. U vrat VOTO s izolační výplní je obvodový rám vybaven drážkou pro osazení profilového těsnění které utěsní spáru mezi rámem a vratovým křídlem. Tepelně-izolační parametry nejsou s ohledem na konstrukci vrat VOTO deklarovány.

U vrat JOTO je standardně zdvojené profilové těsnění mezi vratovými křídly a rámem i mezi křídly navzájem. Tepelně-izolační parametry jsou stanoveny zkouškou ve zkušební laboratoři a na základě zkušebního protokolu je lze pro dané provedení deklarovat.

V případě požadavku vyrábíme téžocelová vratas integrovanými jednokřídlými dveřmi, vrata s prosvětlenými křídly, vrata s nadsvětlíky nebo s dělenými vrchními panely atd.

Ocelová vrata typu VOTO i JOTO vrata jsou bez požární odolnosti.

Příklady provedení ocelových vrat je možno nalézt ve fotogalerii.

Bližší údaje jsou uvedeny v přiloženém katalogu.

Ceny ocelových vrat se stanovují formou cenové nabídky dle dílčího technického řešení. Pro základní orientaci je uveden ceník ocelových vrat vybraných rozměrů.

Bližší obchodní i technické informace poskytnou naši zaměstnanci na tel. 466 768 257, 466 768 259.

Poptávky lze zasílat na info@montkov.cz nebo na fax: 466 768 260.

Pro objednávky je určena e-mailová adresa: objednavky-zamecnictvi@montkov.cz nebo fax: 466 768 260.

 

Ocelová vrata - materiály ke stažení

Kontaktujte nás

Poučení: Osobní údaje poskytnuté v kontaktním formuláři jsou určeny výhradně pro potřebu zpracování zaslaného požadavku a pro účely vyřízení případné objednávky produktů a služeb společnosti MONTKOV. V této souvislosti jsem informován (a) o tom, že mám právo na informaci, k jakému účelu a jakým způsobem jsou tyto informace zpracovány. Pokud zjistím nebo se domnívám, že správce provádí zpracování mých osobních údajů, v rozporu s ochranou mého soukromého a osobního života nebo v rozporu se zákonem, mohu požadovat o provedení opravy, doplnění nebo odstranění osobních údajů. Více informací o ochraně osobních údajů naleznete zde. Pokud toto seznámení nepotvrdíte, dotaz se neodešle a vyplněné údaje se vymažou!

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Webdesign & SEO eStudio
2012 © MONTKOV, spol. s r.o.
Navštivte také náš Facebook